Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@luona.fi

Yhteystiedot

Vaihde:
020 198 3444 (ma-pe 8-16)
asiakaspalvelu@luona.fi

Sosiaalitoimen palvelutilaukset:
020 198 3445 (ma-pe 9-16)
tilaukset@luona.fi
Faksi 020 144 1140

Nihtisillan vastaanottokeskus:
050 467 2631 (ma-pe 8-16)

Robert Huberin tien vastaanottokeskus:
050 466 9601 (ma-pe 8-16)

PerusTerveys Lääkäriasema Oulu Ideapark
0207 340 720 (ma-pe 9-19, la 10-14, su 12-16)

PerusTerveys Lääkärikeskus Oulu, Isokatu
0207 340 720 (ma-ti 9-19, ke-pe 9-17)

Sähköpostiosoitteet

Luonalaisten sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@luona.fi

Terveiset ja palautteet: terveiset@luona.fi

Vapaaehtoistoiminta ja lahjoitukset turvapaikanhakijoille: vapaaehtoistoiminta@luona.fi

Toimipisteet

Helsinki
Mannerheimintie 113
Aitio Business Park, 4. kerros
00280 Helsinki

Espoo
Nihtisillan vastaanottokeskus
Kutojantie 10
02630 Espoo

Vantaa
Robert Huberin tien vastaanottokeskus
Robert Huberin tie 3
01510 Vantaa

Turku
Luona Polku -palvelut
Linnankatu 39
20100 Turku

Tampere
Kotitori, ikääntyneiden palveluneuvonta
Frenckellinaukio 2 b
33101 Tampere

Lahti
Ikääntyneiden palveluneuvonta
Lahden palvelutori TRIO 2.krs
Aleksanterinkatu 18
15140 Lahti

Heinola
Ikääntyneiden palveluneuvonta
Torikatu 13, G-ovi, 1.krs
18100 Heinola

Oulu
Kiviharjunlenkki 1 D
90220 Oulu

PerusTerveys lääkäriasema
Oulu Ideapark
Ritaharjuntie 49
90540 Oulu

PerusTerveys lääkäriasema
Isokatu 32
90100 Oulu

Rovaniemi
Pulkamontie 6
96900 Saarenkylä

 

Laskutustiedot

Vastaanotamme vain verkkolaskuja. Laskutukseen liittyvissä kysymyksissä, otathan yhteyttä laskutus@luona.fi

Luona Oy
OVT-tunnus: 003709075738
Operaattori Pagero Oy
Välittäjän tunnus: 003723609900 tai PAGERO
Y-tunnus: 0907573-8
Luona Oy
Mannerheimintie 113
00280 Helsinki

Luona Hoiva Oy
OVT-tunnus: 003705847235001
Operaattori Pagero Oy
Välittäjän tunnus: 003723609900 tai PAGERO
Y-tunnus: 0584723-5
Luona Hoiva Oy
Mannerheimintie 113
00280 Helsinki

Median yhteyshenkilöt

Liiketoiminnot ja myynti

Luona Terveys -palvelut

Seppo Kariniemi

Liiketoiminnan kehitys ja johtaminen

seppo.kariniemi@luona.fi

050 400 8996

Luona Kotona -palvelut

Petri Maliranta

Liiketoiminnan kehitys ja johtaminen

petri.maliranta@luona.fi

040 565 8375

Merja Pekkanen

Palvelutuotanto

merja.pekkanen@luona.fi

040 548 8195

Luona Polku -palvelut

Suvi Salonen

Liiketoiminnan kehitys ja johtaminen

suvi.salonen@luona.fi

040 528 5779

Eveliina Rekonen

Kotiin tuotavat palvelut

eveliina.rekonen@luona.fi

050 567 5546

Mari Saari

Vastaanottokeskuspalvelut

mari.saari@luona.fi

050 468 0784

Essi Virtanen

Päihdepalvelut

essi.virtanen@luona.fi

050 436 0650

Lääketiede ja teknologia

Lisbeth Forsman-Grönholm

Lääketiede

lisbeth.forsman-gronholm@luona.fi

050 516 0686

Timo Koistinen

Digitaaliset palvelut

timo.koistinen@luona.fi

040 560 4655

Talous ja hallinto

Harri Hirvonen

Talouden johtaminen ja kehitys

harri.hirvonen@luona.fi

050 322 3282

Seppo Niemenoja

Järjestelmät ja tietohallinto

seppo.niemenoja@luona.fi

050 355 4381

Susanna Sauna-aho

Hallinto ja projektit

susanna.sauna-aho@luona.fi

050 408 4418

Viestintä, markkinointi ja HR

Miia Haavisto

Markkinointi

miia.haavisto@luona.fi

044 3818 518

Marjut Kelloniemi

HR ja rekrytointi

marjut.kelloniemi@luona.fi

044 331 7262

Piia Heikkilä

HR valmentaja

piia.heikkila@luona.fi

040 5483480

Toimitusjohtaja

Milja Saksi

Toimitusjohtaja

milja.saksi@luona.fi

040 568 8111